Az biztos, hogy a PRK nem kényelmes a páciensnek a fájdalom, fénykerülés és a munkakiesés miatt, a LASIK megfelelő operatőrrel és műszerekkel teljesen szövődménymentesen elvégezhető és kényelmes megoldás.
Nem véletlen, hogy a világon a lézerkezelések 90 % már LASIK. A LASIK után nincs fájdalom, másnap a beteg már dolgozhat, egyedül saját vezetésű autóval jöhet a kontrollra, és nincs dioptria visszaromlás sem.
Mindkettőnél készül egy lebeny. Az intraLASIKnál ezt egy femtosecund lézer végzi el, a LASIK-nál sokféle eszköz létezik, a legkorszerűbbek már egy számítógép által vezérelt mikromotorból állnak.
Az intraLASIkot pár éve azért fejlesztették ki, hogy az orvos dolgát megkönnyítsék, a beteg bizalmát pedig megerősítsék. Ez esetben egy speciális lézerkészülék készíti a lebenyt.
Mindkettő biztonságos, ha megfelelő szakember végzi kezeli, illetve nem mindegy a lézerkészülék illetve a mikromotor milyensége sem. Érdemes utánanézni, ki végzi az adott klinikán a lézeres szemműtéteket, illetve elolvasni az önéletrajzát az interneten.
A lézergépek tudásában is nagy különbségek vannak. Ma már nem elég az, hogy harmadik generációs készülék legyen. A világpiac vezető lézerkészüléke a német Wavelight, ezt követi a német Schwind, és aztán az amerikai Visix. A többiek kissé lemardtak.
Nagyon egyszerű a válasz, nem.
A legkorszerűbb mikrokeratómok között is óriási különbségek vannak. Többfélével dolgoztunk már mi is, mire rátaláltunk a tökéletesre. Ezért bátran mondhatjuk, hogy a jelenlegi “Schwind pendulár mikrokeratom,” amit már számítógép vezérel, a német technika csúcsa. A másik mikrokeratomoknál a lebeny még évek múlva is felpreparálható műtéti körülmények között, míg az ezzel a készülékel kialakított lebenyeket meg sem szabad próbálni felemelni. Ha valamiért újra kell lézerkezelni a szemet, új lebenyt kell készíteni (pl ha később az olvsó szemüveg is zavarja már a pácienst). Ezért van az, hogy az ilyen precízen elkészített lebeny, amit az orvos sem tud felpreparálni már, elképzelhetetlen, hogy elmozduljon.
Elvileg igen, mert a PRK kis százalékban, de visszaromolhat. A LASIKNÁL ez nem szükséges, sőt éppen ez az előnye, hogy stabilan marad a dioprtia.
Igen, hokikésnek hívjuk. Ez egy egyszerű kézieszköz.
Egyéltalán nem. Ugyanolyan betegségek léphetnek fel időskorban, pl szürkehályog, és ugyanúgy kell őket megoldani, mintha nem lett volna lézerkezelés.
Ha más szemészeti betegség nem jön közbe, akkor igen. Természetesen, a szem ugyanúgy öregszik tovább, és az öregszeműség megoldása jelenleg más módszerrel tökéletesebb.
Mindennek van kockázata. Viszont senkinek nem lesz rosszabb a szeme, mint az eredeti, senki nem vakulhat meg. Nálunk a kockázat maximum annyi, hogy a végleges látás 10%-kal elmarad az ígérthez képest. Vagyis, hogy mennyire lesz sasszemű. Például, ha 150%-os látást ígérük, de csak 120% lesz belőle. Az átlagos jó szemű emberek látása 100%.
Egy számítógép által vezérelt mikromotorral vagy egy speciális lézerkészülékkel. Több cég eszközét kipóbáltuk már, véleményünk, hogy a német Schwind mikrokeratommal és a wavelight FS200 Femto lézerrel nem lehet hibázni.
Ez egy német cég, amely a Zeiss fejlesztő csapatából vált ki 10 éve. Az alapítók közül 3 műszaki fejlesztő mérnök, akiknek más elképzelésük volt a jövőről, mint azt a saját cégük lehetővé tett. Az alpítókhoz csatlakozott egy német és egy svájci professzor, akik a meglevő Zeiss gépeik hibáit ismerve, szerettek volna egy tökéletes lézerkészüléket megalkotni.
Ez az 5 ember létrehozta a jelenleg legkeresettebb lézekészüléket a világon. Minden harmadik klinikán Wavelight lézerkészülék kezeli a szemeket. Ezzel 10 év alatt a világpiac vezetőivé váltak, egy birodalommal és további fejlesztésekkel a hátuk mögött. Ők mutatják a jövőt a többieknek.
A lézeres szemműtétet, a másnapi kontrollt, illetve az első hónapban bármilyen kontrollt, ha kell.
Az alkalmassági vizsgálat, amit több szakember végez, az országban egyedülálló gépeken 1,5-2,5 órán át. Ezen kívül a 3 havi kontrollért, ahol a teljes gyógyulást ellenőrizzük le, már fizetni kell .
Biztos!!!!
Nem.
A LASIK-nál csak 1 nap.
A PRK-nál kb 1 hét, illetve hivatásos sofőröknek 10-14 nap is lehet.
A LASIK típusú kezelésnél kétszer.
A PRK-nál tízszer.
A reális kockázat csak az elért eredmény alulmaradása a várthoz képest. Pl.150% helyett 120% lesz a látás. A cél mindig az átlagos látás, a 100% fölé menni. A többi szövődményt cseppekkel el lehet kerülni.
A LÁSIK típusúnál szinte semmit, pár sport van, amit kerülni kell egy hónapig, a PRK nál fél év utógondozás szükséges, részletesen lásd a lézerkezelés címszó alatt.
A LASIK nagy előnye az, hogy sem kezelés alatt, sem kezelés után nincs fájdalom.
A PRK-nál kezelés után 3-5 napig, amíg vissza nem hámosodik a szaruhártya, lehet fájdalom, ez mérsékelhető 2 napig kontaktlencsével
A LASIKnál másnap tökéletes lehet a látás, a PRK nál kell 5 nap minimum, hogy felerősödjön a látás.
A Lasik típusú műtét nagy előnye a fájdalom-mentességen kívül, hogy a szem nem romlik vissza.
A PRK nál kevés %-ban de visszaromolhat, a javító sejtek munkájának köszönhetően.
Körülbelül 15 éve.
Van egy pár kizáró tényező, az ilyen betegeknek más megoldást tudunk ajánlani a szemüvegelhagyásra.
Azt, hogy eltűnnek a dioptriái, nem kell sem szemüveget, sem kontaktlencsét viselni, és sokkal jobban fog látni, mint szemüveggel, vagy kontaktlencsével valaha.
A LASIK típusú lézerkezelés élet végéig tartó eredményt biztosít.
Mindig csak cseppekkel érzéstelenítünk, soha sem injekcióval.
Szinte mindig, de vannak kivételek.
Kezelés után közvetlenül nem, a LASIK típusnál másnap reggel már igen.